Raf Sımons… Calvin Kleın’ ın Yeni Kreatif Direktörü!

Dior’ da 2012 yılında başladığı görevinden 2015 Ekim ayında ayrılan Raf Simons’ ın yeni adresi belli oldu. Kendisi artık Calvin Klein’ in yeni kreatif direktörü.

Simons artık PHV Corp. şirketine ait olan Calvin Klein’ in global kreatif stratejilerini yönetecek. Bu çatı altında Calvin Klein Collection, Calvin Klein Platinum, Calvin Klein, Calvin Klein Jeans, Calvin Klein Underwear ve Calvin Klein Home markaları var.

Raf Simons ile birlikte sağ kolu olan Pieter Mulier Erkek ve Kadın hazır giyim koleksiyonlarından sorumlu kreatif direktör oldu.  

1968 Belçika doğumlu olan Raf Simons aslında endüstriyel tasarım mezunu. Fakat kendisi izlediği bir Maison Martin Margiela defilesi sonrası moda dünyasına adım atmaya karar vermiş ve kendi adını taşıyan erkek giyim markasını yaratmış. 

Raf’ ın moda çizgisi minimalist, özgün ve keskin bir hatta ilerliyor. Dior’ dan ayrılırken sürekli bir koleksiyon hazırlamak zorunda kaldığı moda sektörüne ait hızın yaratıcılığına balta vurduğunu belirtmişti… buradan da çizgisinden asla ödün vermeyeceğini anlamak hiç zor değil. 

Calvin Klein CEO’su Steve Shiffman yaptığı açıklamada;

“Calvin Klein’ın kendisinden beri bu marka tek bir yaratıcı vizyoner tarafından yönetilmedi. Eminim ki bu karar markanın başarısını körükleyecek ve geleceğini önemli şekilde etkileyecek. Raf’ın bugüne kadar ki katkıları bugün bildiğimiz anlamıyla modayı şekillendirdi ve modernize etti. Eminim ki onun önderliğinde Calvin Klein bir global marka olarak yerini güçlendirecek.”  diyor.

Bize de sadece Raf Simons’ a tebriklerimizi iletmek düşüyor… 

Başarılar Raf 🙂

Fikirlerinizi Paylaşın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s