Geleneksel ve Modern Şıklık; Altın Bilezikler

Merhaba;

Hem sade hem şık kıyafetlerin tamamlayıcısı 22 ayar altın bilezikler özellikle düğünlerde takı merasimi için en çok tercih edilen takılardır (tabii takacak kişi çok yakınınızsa  🙂 ).  Düğünlerin dışında farklı seremonilerde de altın bilezikler gösterişleri ile tercih edilir. Türk örf ve adetlerine yerleşmiş olan altın bilezik; nişan, doğum gibi önemli olaylarda da takmak için gözde olan bir ziynettir. Büyüklerin sahip olunan meslek anlamında kullandığı “altın bilezik” deyimi, bir vasfın ne kadar değerli olduğunu anlatırken gerçek anlamda altın bileziklerin de değerini hiç kaybetmediğini, aksine zaman geçtikçe değerinin artabileceğini ifade eder. Bu nedenle düğün yapan kişinin girdiği masraflar düşünülerek, Türk insanının geleneksel bir alışkanlığı ve yardımlaşma ruhunun getirdiği takı merasimi bu nedenle yapılır aslında. Bu merasimde gelin ve damata destek olmak, mutluluklarına dahil olmak ve onların yükünü hafifletmek için bozdururken değerini kaybetmeyecek bir ziynet takılmasına da ayrıca dikkat ederiz değil mi? 22 ayar altın bilezikler şıklığı ve zarafetinin dışında, bu doğrultuda maddi olarak da aslında çok işimize yarar (günümüz şartlarını düşününce; bir an nikah tazelemek istedim 🙂 )

Önceki dönemlerde yalnızca gösterişli ve kalın formlu modelleri bulunan 22 ayar altın bilezikler (ki bu nedenle asla takmak istemedim ve sevemedim kendilerini), günümüzde modern esintilere uyum sağlayarak oldukça kullanışlı oldular. Altın bilezikler yalnızca orta yaşlı ya da yeni evlenenlerin tercih ettiği bir aksesuar olmaktan çıktı. Artık genç kesimin, çalışan kadınların da beğenisine hitap etmeye, her tarzın tamamlayıcısı olmaya başladı. Farklı zincir seçenekleri ve çeşitli sembollerle süslenen altın bilezikler yeni döneme ayak uydurarak kadınların hatta çocukların bileklerine ışıltı getirmeye devam ediyor.

Düğünlerin yanında özel günlerde de altın bilezikler çeşit çeşit ürün formları, tuğralı, çiçekli, nazar boncuklu, kalpli gibi modern sembollerin kullanımı ile tercih edilir hale geldi. Kültürümüzün önemli bir parçası olan 22 ayar altın bilezikler hiçbir zaman eskimeyecek bir güce sahip. Günlük yaşamda da kendine yer bulan altın bileziklerden gün içinde zincir formda olanlar kullanılabildiği gibi daha gösterişli bir görünüm için klasik formda olanlar bir veya birden fazla yan yana getirilerek de kullanılabilir.

Erkekler; özel günlerde sevdiğiniz kişiye zarif veya ihtişamlı modelleri bulunan 22 ayar altın bilezik hediye edebilirsiniz bence! Yaşadığınız anı unutulmaz kılabilir ve sevdiğinizi emin olun çok mutlu edersiniz. Kadınlar, her zevke ve tarza uygun 22 ayar altın bilezik modelleri arasından kendiniz için kalıcı ve şık bir seçim yapabilirsiniz. Sadece tek taşımı kendim aldım diye değilİ; bileziğimi kendim aldım diye de gayet mutlu olabiliriz bence 😉  22 ayar bilezik fiyatları değişkenlik gösteriyor, çeşitli modeller arasından, bütçenize ve tarzınıza en uygun olan bileziği Altınbaş internet sitesi üzerinden de inceleyebilir ve bileklerinizi eşsiz ve zamansız bu şıklık ile buluşturabilirsiniz.

Sevgiler,

Aslı 

*ADVERTİSİNG

Fikirlerinizi Paylaşın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s