Fashıon Polıcy

Merhabaa 🙂

Bugün sizlerle kalbimi deli gibi çarptıran heyecanımı paylaşmak istiyorum. Bu heyecanın adı “Fashion Policy”… nedir bu? dediğinizi duyuyorum ve hemen açıklıyorum.

Fashion Policy; benim 8 Aralık’ta işinin uzmanı harika konuklarla Esmod Moda Akademisi’nde başlayacağım sertifika programımın adı. Heyecanım da; ilk kez satış kanalları ve personel eğitimleri sonrası bağımsız bir eğitim verecek olmam. Bana bool şans dileyin olur mu?

Gelelim programın içeriğine; 3 Cumartesi sürecek program. 8-15 ve 22 Aralık tarihlerinde saat 10.00-13.00 arası olacak. 

8 Aralık’ta konuğum sevgili Mert Aslan. Yine tüm nezaketi ile beni kırmadı ve davetimi kabul etti. Kendisi ile “Moda Editörlüğü” nün gerçeklerini, tüm detaylarını ve bu alanda ki kavram karmaşalarını konuşacak, doğru bilgileri paylaşacağız.

15 Aralık’ta konuğum sevgili Aslı Abbasoğlu olacak. Trendlerin nasıl ortaya çıktıklarını, koleksiyon hazırlama süreçlerini ve koleksiyonların sezon trendlerinden nasıl etkilendiklerini konuşacağız.

22 Aralık’ta iki konuklarım; hair stylist Ferit Belli ve make-up artist Çiğdem Yartaşı. Bize sezonun saç ve makyaj trendlerini, moda dünyasına nasıl adım attıklarını ve yaklaşan yeni yıl partileri için nasıl görünümler yapmamız gerektiğini konuşacağız.

Tüm detayları aşağıya bırakıyorum 😉 Sizin de ilginizi çekiyorsa; buradan başvuru yapabilirsiniz. Umarım görüşürüz…

Sevgiler,

Aslı 

FASHION POLICY PROGRAMI

8-15-22 Aralık 2018

Cumartesi Günleri

Saat 10.00-13.00 arası

9 saat, 3 hafta

 

 

PROGRAM İÇERİĞİ

 

 

08.12.2018 Cumartesi

*  Stil Editörlüğü Nedir?

* Moda Editörlüğü Nedir?

 

KONUĞUMUZ: MERT ASLAN- Stil Danışmanı ve Moda Editörü

1982’de doğdu. İstanbul Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler bölümünü bitirdi. Renk, desen, doku ve kumaşa dair her şeyi Özlem Süer’den öğrendi. ALL dergisinin hazırlık sayısında stil ekibinde asistanlıkla başlayan moda editörlüğü kariyerini, Alem dergisinde sürdürdü. Ardından, Elle ve Harper’s Bazaar dergilerine freelance moda editörü olarak katkıda bulunan Aslan, Markafoni ve Enmoda.com’da moda ve stil danışmanı olarak görev aldı. Pek çok dergi, reklam ve televizyon programı için styling yapan Aslan, adL markası için koleksiyonlar hazırladı.

 

 

15.12.2018 Cumartesi

Trend Nedir? Trendler Nasıl Belirlenir?

* Koleksiyon Hazırlama Süreçleri Nasıl İlerler?

 

KONUĞUMUZ: ASLI ABBASOĞLU- Tasarım Danışmanı

1994-2000 yılları arası Robert Kolej’deki eğitimini tamamladıktan sonra Parsons School of Design Newyork’da 2000-2004 yılları arası Moda Tasarımı eğitimini BA derecesi ile tamamlandı. 2011-2013 yılları arası Harper’s Bazaar Türkiye’de Moda Direktörü olarak görev aldı. 2006-2018 yılları arası Beymen’de Baş Stilist olarak çalıştı. 2018 yılı itibariyle Tasarım Danışmanı olarak serbest çalışmaktadır.

 

 

22.12.2018 Cumartesi

Moda Haftalarında Saç ve Makyaj Görünümleri Nasıl Seçilir?

* Sezonun Trend Görünümleri Nelerdir?

* Bu Sezon Yılbaşı Makyajı ve Saçı Nasıl Olmalı?

 

KONUĞUMUZ: FERİT BELLİ- Hair Stylist

1981 doğumlu. 1998’de başladığı meslek hayatının yedinci yılında moda endüstrisine yatay geçiş yaptı. 2006-2007 yıllarında Schwarzkopf işbirliğiyle Türkiye genelinde eğitmenlik yaptıktan sonra, 2008’de sektörün sayılı saç tasarımcılarıyla birlikte stüdyo no.21’i kurdu.

 

KONUĞUMUZ: ÇİĞDEM YARTAŞI- Make-up artist

15 Yıldır serbest makyaj sanatçısı olarak moda dergileri, video klipleri, katalog ve Gizia, Network, Beymen, Machka, Derimod, Garize, Vakko, Yargıcı, YKM gibi çok çeşitli moda markaların kampanya çekimlerinde çalışmaları mevcuttur.

 

 

EĞİTMEN: ASLI DUYDU- Moda Yazarı, Stil Danışmanı ve Vakko Eşarp Ürün Sorumlusu

“Marka İletişimi” okuduktan sonra profesyonel iş hayatında birçok firmada Müşteri İlişkileri Yöneticisi, Ürün ve Koleksiyon Yöneticisi, Online Satış ve Pazarlama Yöneticisi olarak görev aldı. Son beş yıldır Vakko’da Eşarp Ürün Sorumlusu olarak çalışmaktadır ve ürün ile ilgili her süreçte yer almaktadır. Stil ve alışveriş danışmanlığı çalışmaları  İngiltere merkezli “Wishi” isimli online stil danışmanlığı platformunda yer almaktadır. Harper’s Bazaar Türkiye edisyonu için freelance moda yazarlığı yapmaktadır. Bloğu “modastilde.com” ve aynı isimli instagram hesabı @modastilde ile de tüm okuyucu ve takipçileriyle moda, stil, güncel moda haberleri ve moda tarihi hakkında bilgiler paylaşmaktadır. Bloğunda yayınladığı “Sevdiğim Stiller” isimli köşesinde stilini sevdiği ünlü isimlerle yaptığı sıra dışı ve samimi sohbetleri yayınlayarak, okuyucularıyla birlikte ünlü isimlerin haklarında bilinmeyenleri keşfediyor. Tüm bunların yanında markalar ile yapmış olduğu iş birliği çalışmalarını da keyifle sürdürüyor.

 

Fikirlerinizi Paylaşın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s