Victoria’s Secret Şovuna Veda Ediyoruz!

Herkese merhaba;

Sanırım bugün yayınlanan bu post en çok erkek okuyucularımı üzecek, zira 2001 yılından beri her yıl devam eden Victoria’s Secret şovları artık yapılmayacak…

Günümüzde her şey zor! Bir markayı yönetmek daha da zor! Hele ki bu marka globalde yer alıyorsa o zaman çook çok daha zor! Zamanın getirisi, maliyetler, oluşumlar, giderler, maliyetler v.s. v.s… sektörde aktif olarak yer alan biri olarak inanın çok daha iyi biliyorum ve hissediyorum.

Tüm dünya piyasaları mali olarak zor zamanlar yaşıyor olduklarından dolayı bazı tasarruflar ve fedakarlıklar yapılmak zorunda kalınabiliyor. İşte o fedakarlıklardan biri de Victoria’s Secret’tan geldi. Marka uzun yıllardır düzenlediği, heyecanla beklenen (hoş son verilere bakılırsa pek de öyle beklenmiyormuş artık) moda şovunu yapmaktan artık vazgeçtiğini açıkladı.

Duyuru Victoria’s Secret’ın bağlı olduğu şirket L Brands’in CEO’su Leslie Wexner tarafından yapıldı. Wexner şirketin son bir kaç ayda marka için yeni bir yöne adım attığını, büyümek için değişim ve gelişmenin gerekli olduğunu belirtti ve TV’de yayınlanan Victoria’s Secret şovunun ilerlemek için artık bir seçenek olmadığını da bu açıklamasına ekledi.

Leslie wexner ile ilgili görsel sonucu
Leslie Wexner

Anlayacağınız üzre bu kararın nedeni Victoria’s Secret’ın imajını yenilemeye çalışması ve bir zamanlar heyecanla beklenen belki de en büyük TV şovuna ilginin azalması. Şov ilk kez 2001 yılında ABC kanalı tarafından yayınlanmış ve bir saat sürmüş.

edward razek ile ilgili görsel sonucu
Edward Razek

Ancak 2013 yılında 9.7 milyon kişi tarafından izlene şov geçtiğimiz yıl 3.3 milyon kişi tarafından izlenmiş. Bu oldukça ciddi oranda bir gerileme!! Ancak bu gerilemenin bir nedeni de tabii ki L Brands’in pazarlama direktörü Edward Razek’in transeksüel modeller hakkında yaptığı yorumlar.

Böyle bir haber yazıyor olmak üzücü… şov için değil! Ciddi olarak doyumsuz bir tüketim çılgınlığına kapılmış olduğumuzu görmek üzücü! Kusursuz modelleri, seksi topukları, devasa melek kanatları kimin gözünü almamıştır ki?

Sonra o şovlarda kimler sahne almadı? Lady Gaga’dan Spice Girls’e, Taylor Swift’ten, Maroon5’a kimler sahneye çıkmadı. Tabii ki bu sahne tekliflerini reddeden isimlerde olmuş. Çünkü Victoria’s Secret’ın bu şovla kadınları nesnelleştirdiğini düşünmüşler Onlar. Ancak sahne alanlar da tabii ki markanın pazarlama gücünden faydalandılar 🙂 ancak artık bu şaşaalı dönem geride kaldı. Şimdi artık bu ultra seksi marka için yepyeni bir ekip var.

L Brands’in CEO’su Wexner yaptığı açıklamada markaya yeni atanan başkanın ve ekibinin “markayı yeniden doğurduğunu” söyledi ve gelecek dönemler için de heyecanlı olduğunu belirtti.

Artık bekleyip göreceğiz… bakalım VS ekibi bundan sonra bizi nasıl heyecanlandıracak 🙂

Dilerim keyifle okumuşsunuzdur 🙂

Beğendiyseniz yıldızımı tıklamayı ve paylaşmayı unutmayın olur mu?

Çok sevgiler,

Aslı

Fikirlerinizi Paylaşın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s