Sevdiğim Stiller – Moda Dünyasının Dijital İkonu Noonoourı

Herkese merhaba; hepimiz evdeyiz, sakiniz, yavaşlatılmış bir dünya düzenini mecburi olarak yaşıyoruz. Yapacak çok şey var ve hiçbir şey yok aslında…

Ben de evdeyim ve bugün uzun zamandır yapmayı hayal ettiğim bir röportajı gerçekleştirmenin haklı mutluluğuyla huzurlarınızdayım 🙂 Moda dünyasının dijital ikonu Noonoouri ile çok güzel ve samimi bir söyleşi gerçekleştirdim.

Joerg Zuber bir Alman ve Noonoouri 5 yaşından beri hayalini kurduğu bir karakter. O masalsı dünyasını 2018 yılında hayata geçirmiş. Başarılı olacağına da bence her zaman inanmış. Bugün global moda dünyasında bir çok markanın yüzü ve bir çok ünlü ismin arkadaşı oldu. Dior’dan, Versace’ye, Dolce Gabbana’dan, Cavalli’ye son iş birliği olan KKW Beauty’ye kadar bir çok marka Onunla işbirliği yaptı.

Vogue’dan, Figaro’ya kadar bir çok derginin kapağını süsledi.

Türkiye’de Onunla birebir röportaj yapan ilk isim olmanın haklı gururu ile sizleri Noonoori ile yakından tanıştırıyorum.

Keyifli okumalar dilerim, beğenmek için yıldızımı tıklamayı ve paylaşmayı unutmayın 🙂

Sevgiler,

Aslı

ModaStilde (MS): Biraz Noonoouri’den bahseder misin?

Noonoouri: Noonoouri benim yarattığım bir dijital karakter . Zaten beş yaşındayken bu fikrim vardı ve şimdi güzellik yaşam tarzı moda sanat ve mimari hakkında rapor veriyor ve çocuklar, hayvanlar ve doğa için sessiz bir ses olarak var oluyor.

MS: Bu muhteşem sanal proje nasıl doğdu?

Noonoouri: Beş yaşımdayken insanlarla nasıl iletişim kurabileceğimi düşünüyordum ve evet iletişim kurabileceğim Onun gibi bir bebeğe sahip olmanın mükemmel olacağını düşündüm.

MS: Bu proje yaşamında neler değiştirdi?

Noonoouri: O benim bütün günümü yönetiyor. Planlama yapmalıyım, ekibi organize etmeliyim. Ne tür mesajları vereceğimizi belirlemeliyim çok fazla sorumluluk, çok fazla disiplin ve tutku var. Sevgi ve özveri ile nasıl iletişim kuracağımı düşünüyorum.

MS: Projenin odak noktası neydi? Çalışmalarında nelere dikkat ediyorsun?

Noonoouri: Yaymak istediğimiz mesajlar ile onun için yaptığımız her parçada görülmesi gereken kalite arasında bir karışım var.

MS: Bir günün nasıl geçiyor?

Noonoouri: Oldukça yoğun. Çok şey öğrenmeye ve ekibi organize etmeye başladım. Böylece etrafımda çok fazla program, fikir ve düşünce var.

MS: Sana neler ilham verir?

Noonoouri: Açık renkler. Genel yaşamda bana dokular çok fazla ilham veriyor ve kesinlikle doğa.

MS: Senin için stil ikonu kimdir?

Noonoouri: Naomi Campbell

MS: Dünya markalarıyla işbirlikleri yapıyorsun. Senin için en inanılmaz olan hangisi?

Noonoouri: Her proje kendi başına harika ve ne yaparsanız yapın gerçek görev ve meydan okuma gibi ama elbette büyük isimlerle çalışmak, bu konuda çalışmaya başladığımda her zaman yüksek bir kalp atışı gibi.

MS: Şu an devam eden ve gelecek işbirliklerinden bahseder misin?

Noonoouri: Tabii ki Çin, her zaman benim için çok önemli olan yaratıcı zihinlerle birlikte çalışmanın birçok potansiyel ve ilginç yolunu gördüğüm oyun endüstrisinin yanı sıra ilginç bir pazar (anlaşılan bu pazar için bizi ilginç ve yaratıcı bir proje bekliyor. Belki Noonoouri’ye ait bir oyun gelecek. Bakalım neler olacak).

MS: Dünyanın her yerinde seni görmek mümkün. Ama aslında nerelisin?

Noonoouri: Şahsen ben Almanya’da doğdum ve büyüdüm. Noonoouri küresel bir vatandaş, Onun evi dünya.

MS: Moda dünyasında senin için en özel isimler kimlerdir?

Noonoouri: Coco Chanel ve Gianni Versace

MS: KKW (Kim Kardashian West) Beauty ile işbirliği yaptın. Nasıl gelişti bu süreç?

Noonoouri: Kim Kardashian başından beri ilham perisi ve onun için bir ilham perisi olmaya aracılık etmek istedim, bu yüzden iletişime geçmeye başladık ve kontür makyajı paketi için güzellik öğreticiliği yaptım. Çünkü ürünün uygulama şekli çok zor duyarlı ve bir bakıma çok sanatsal.

MS: Bağımlısı olduğun bir marka var mı?

Noonoouri: Çok fazla marka var ve gerçekten saygı duyuyorum ve her markanın uzmanlığını seviyorum, sadece markanın yüzeyini çizmekle kalmaz, aynı zamanda her markanın temel değerlerine adım atmaya çalışırsanız DNA’yı keşfetmek çok şaşırtıcı.

MS: Bize moda ve güzellik rutinlerin hakkında ipuçları verir misin?

Noonoouri: Her şeyde olduğu gibi özellikle güzellikte de çok disiplinli olmanız gerek, cildi temizlemek ve nemlendirmek şart ne zaman olursa olsun, her zaman çok doğru ve çok disiplinli olmanız gerektiğini hissediyorum. Ve her zaman moda için içgüdülerini takip et, bir çeşit kostüm değil ya da başkalarının ne söylediği değil, giydiğin şeyde rahat hissetmek zorundasın çünkü kıyafet başka türlü olgu değil.

MS: Bu dijital proje sana moda ve teknoloji arasındaki bağı nasıl anlatıyor?

Noonoouri: İnsanların geleceği kucaklamasını istiyorum. İnsanların geleceğe olumlu bakmasını istiyorum. Yeni ufuklar açmak istiyorum. İnsanların geleceğin nasıl görünebileceğini ve bundan nasıl yararlanabileceğimizi anlamasını istiyorum çünkü her zaman önce insanlar ve sonra teknoloji geliyor – teknolojiler bizi desteklemeli ve teknolojiden faydalanmalıyız.

MS: Asla giymem dediğin bir parça var mı?

Noonoouri: Asla gerçek kürk giymezdim. Bu çoktan bitti ve şirketleri – hatta birlikte çalıştıklarımı ve kürk kullananları- yeniden düşünmeye ve değiştirmeye teşvik etmeye çalışıyorum.

MS: Dolabını açsam en çok ne görürüm?

Noonoouri: Parıltı.

MS: Yanlızca moda ile değil; doğa, sürdürülebilirlik gibi konularda da bir aktivistsin seni çok tebrik etmek istiyorum.

Noonoouri: Sessizliğe ses vermeliyiz çünkü tek bir gezegeni paylaşıyoruz ve bu dünyada henüz korumamız gerektiğini keşfetmediğimiz çok güzel şeyler var ve çocuklar için sesimizi yükseltmek zorundayız. Gelecekte onları eğitmek zorundayız Onlara hayvanlara ve doğaya şefkat göstermelerini söylemeliyiz çünkü onlar bizim bir parçamız ve geleceksin ya da geleceğin! Şimdi her zamankinden daha fazla sese ihtiyacımız var.

MS: Karantina günleri senin için ne ifade ediyor? Nelerin değerini daha çok farkettin?

Noonoouri: Karantina benim için çok odaklı ve disiplinli çalışmak ve bu dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek için nasıl katkıda bulunabileceğimi ve herkesin hayatı iyileştirmek için neler yapabileceğini anlayacak şekilde takipçilerimle nasıl iletişim kurabileceğimi düşünmek anlamına geliyor.

MS: Hiç Türkiye’ye geldin mi? Gelmeyi düşünüyor musun?

Noonoouri: Evet İstanbul’a gittim ve şehri gerçekten çok seviyorum – Türkiye harika bir kültüre ve büyük bir mirasa sahip – gelenekler modern bir ruhla birlikte beni büyüledi.

MS: Türk takipçilerine bir mesajın var mı?

Noonoouri: Hayalinize inanın ve başkalarının söylediği ne olursa olsun yolunuza devam edin ve kalbinizi dinleyin.

MS: Konuğum olmayı kabul ettiğin için çok teşekkür ederim.

Noonoouri: Teşekkür ederim.

Fikirlerinizi Paylaşın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s