Sürdürülebilir Kimliği ve Doğal Göz Alıcı Renkleriyle Karşınızda PANGAIA

Merhaba herkese; dünyamız için sürdürülebilirliğin ne kadar önemli ve değerli olduğunu bu günlerde hep birlikte daha iyi anladığımıza ve farkettiğimize inanıyorum.

Zira dünyanın her yerinde yavaşlatılmış olan hayatın doğaya ne kadar güzel ve olumlu etkileri olduğunu gördünüz değil mi? Gökyüzü daha temiz, hava kirliliği daha az, denizlerde yunuslar var… o zaman hadi gelin sizi sürdürülebilirliği var oluşunun en tepe noktasına koymuş bir marka ile tanıştırayım 🙂

Deniz yosunundan dokunmuş t-shirtler, kır çiçekleri ile doldurulmuş puffer montlar, en doğal içeriklerle yaratılmış renkler… tamamı geleceğin dünyasını hayatımıza ve dolaplarımıza taşıyan sürdürülebilirlik tutkunu #loungewear markası Pangaia’ya ait!

Starlarının neredeyse tamamı bu bilimsel hareketle yaratılmış markayı kabullenmiş görünüyor.

Pangaia ekibi %90 kadınlardan oluşuyor ve şirket liyakat üzerine inşa edilmiş. Marka, uzun zamandır üzerinde çalışılan ve geliştirilen harika bir bilimle yola çıkmış.

Pangaia, günlük yaşam tarzı ürünleri ile çığır açan tekstil yeniliklerini ve patentlerini dünyaya getiren doğrudan tüketiciye ileten malzeme bilimi etiketli yepyeni bir marka. Birlikte çalıştıkları her teknoloji doğa endüstrisinin çevre sorununu çözüyor. Teknolojileri ve malzemeleri farklı endüstrilerdeki şirketlere sunarak bu çözümleri daha ileriye taşımayı umuyorlar. “Bu yenilikleri tanıtarak günlük ve herkes için malzeme, ürün ve deneyim tasarlıyoruz” diyor marka yetkilileri.

Kolektifin şık ama sade tasarımları, en yeni eko-teknolojilerle üretilmiş. Nane infüzyon yosun liflerinden yapılmış t-shirtler; kır çiçekleri ile yapılmış kaz tüyü içermeyen alternatif FLWRDWN (kurutulmuş kır çiçekleri) dolu puffer ceketler. Pangaia, temel menzillerine ek olarak, dünyanın dört bir yanından en heyecan verici çağdaş sanatçılarla işbirliği yapmış. Pangaia halihazırda sürdürülebilir eko-moda dünyasında yeni bir dalga yaratıyor. Pangaia, bu hedefi gerçeğe dönüştürmeyi amaçlayan bir kolektif yaratmak için en iyi bilim insanlarını, teknoloji uzmanlarını, sanatçıları ve tasarımcıları bir araya getirmiş.

Basit ama güzel tasarımlar, imalatlarında kullanılan çığır açan yeni eko-teknolojileri barındırıyor. Tüm Pangaia ürünleri vegan, geri dönüştürülmüş malzemeler, bitki bazlı veya laboratuvarda yetiştirilen yenilikçi alternatiflerle üretilmiş. Kürk, deri, yün ve ipek gibi hayvanların derileri, saçları veya tüyleriyle hiçbir şey yapılmamış. Örneğin, puffer ceketlerini doldurmak için Pangaia, kurutulmuş kır çiçeklerini kullanmış. Böylece kaz tüylerine yapılan zulüme vegan bir alternatif geliştirmişler. Bu çalışma 10 yıl sürmüş. T-shirtler, biyolojik olarak parçalanabilen, hafif ve pamuğa kıyasla nemi emmede daha verimli olan doğal bir yosun elyafından yapılmış. Pangaia sıfır atıklı dairesel bir sisteme bağlı ve her Pangaia parçası tamir edilmek ve geri dönüştürülmek veya tüketici adına geri dönüştürülmek suretiyle yaşamasını sağlamak için ABD merkezli Yenileme Atölyesi ile güçlerini birleştirmiş. İş burada bitmiyor… her ürün, 24 hafta içinde tamamen parçalanabilen biyo bazlı plastiğe bir alternatif olan TIPA ambalajında ​​teslim ediliyor.

Biyo bazlı ve geri dönüştürülmüş malzemeler kullanılarak yaratılmış olan koleksiyon t-shirtler, kapüşonlular ve pantolonlardan oluşuyor. Bu çekirdek koleksiyon form ve işlev arasında mükemmel dengeyi sağlamak için tasarlanmış yüksek performanslı temellerden oluşturulmuş. Basit ama şık koleksiyon, Japonya merkezli heykeltıraş Haroshi ve Montreal merkezli sanatçı Raku Inoue gibi yaratıcılarla işbirliği içinde tasarlanmış.

Deniz yosunu doğal bir okyanus habitatında bolca büyür. Deniz yosunu, yavaş ve özenle İzlanda’yı çevreleyen sulardan toplanıyormuş. Sadece dört yılda bir hasat ediliyor ve aralarda da tam ikmal sağlıyormuş. Pangaia, bu rahat t-shirtleri oluşturmak için hafif tuzlu su yosun lifi ve GOTS sertifikalı organik pamuğu birleştirmiş. Daha sonra onları daha uzun süre taze tutmak için doğal nane yağı ile kaplamışlar, böylece su atıklarını kullanım ömrü boyunca 3000 litreye kadar azaltmaya yardımcı olmuşlar*.

* normal bir t-shirt ile karşılaştırıldığında.

Nane yağı konusunda şaşkın olabilirsiniz ancak şunu söylemeliyim ki; bunun nedeni bu t-shirtleri daha az sıklıkla yıkamanıza fayda sağlıyor olması. Çünkü nane yağı doğal bir anti-bakteriyel. O nedenle özellikle terleme ve ter kokusu konusunda çok çözümsel bir yöntem bu. Yani bu sayede satın aldığınız bir t-shirtü 20 kez giydikten sonra yıkayabilirsiniz 🙂

"Türleri Koru" Temalı T-Shirt Koleksiyonu

Bu t-shirtlerin %60’ı yosun, %40’ı organik pamuktan üretiliyor evet ama bu oranın %80 yosun ve %20 pamuk olan versiyonu da var. Hatta daha da güzeli markanın %100 doğal yosundan üretim yapmak için testlerini tamamlamış olması 🙂 bravo Pangaia!

Pangaia bitkilerden botanik boyaların yaratımı ve düşük su tüketimi yöntemlerini kullanıyor. Bunlar toksik olmayan doğal boyalar, zengin tonlu renklere ulaşmak için gıda atıkları, bitkiler, meyveler ve sebzeleri kullanıyorlar. Pembe bir t-shirt; Japon sakura kiraz çiçekleri ile sarı; sarı orman bitkilerinin renkleriyle ve kırmızı ise; bitki kökleri ile renklendirilmiş.

Geri Dönüşümlü Pamuk Kapüşonlular ve Eşofman Altı

Pangaia en yüksek kalitede % 100 Japon geri dönüştürülmüş pamuk karışımı kullanarak rahat kalın dokulu hoodie ve pantolonlar yarattı. Dokuma organik ve geri dönüştürülmüş pamuk birleştirilerek yumuşak hisli ve rahat bir uyum elde edilmiş. Kapüşonda kullanılan pamuk, böcek ilacı ve kimyasal madde kullanılmadan toprağa saygılı ve su tasarrufu yapılarak geri dönüştürülmüş.

Pangaia; iyi bir yarına ve yenilik yapmaya kendini adamış; moda, doğa ve bilimin alternatif kavşak noktası olmayı hedeflemiş. Kategorileri, sınırları ve bilimi genişletmiş. Bu dünya ötesi… Z kuşağı ve bin yıllık moda ruhunu, teknolojinin sadeliği ve tasarım ahlakıyla birleştiren, sorumlu, sıfır atık, sürdürülebilir bir markanın değerleriyle birlikte yoluna devam etmek istiyor Pangaia… dilerim bizler de destek olabiliriz 🙂

Umuyorum keyifle okumuşsunuzdur. Beğendiyseniz yıldızımı tıklamayı ve paylaşmayı unutmayın.

Toparlanmış, yenilenmiş, özgürce nefes alan bir dünyada sağlıkla buluşmak dileğiyle!

Sevgiler,

Aslı

Fikirlerinizi Paylaşın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s