Sevdiğim Stiller – John Demsey

Merhaba hepinize, umuyorum ki her şey hepiniz için yolundadır. Yine çok güzel bir sohbetle geldim. Keyifli dakikalar diliyorum size.

Dünyanın en büyük ve hızlı büyüyen kozmetik markalarının başarısından tek başına sorumlu olmak, kontrol etmek, o yoğunluğa ayak uydurmak… bu kişi siz olsanız ne yapardınız? Muhtemelen arada biraz mola vermek isterdiniz değil mi? Ama O işine tutkuyla bağlı ve hiç durmadan yeni markalar yaratmak için çalışıyor.

O kim mi? Estee Lauder Şirketleri Yönetici Grup Başkanı John Demsey. Estee Lauder, M.A.C, Bobbi Brown, La Mer, Jo Malone, Tom Ford Beauty, Smashbox, By Kilian, Glam Glow ve daha fazlası! Bunca markayı duyunca aklımdan ilk geçen şey tıpkı sizin aklınızdan da geçtiği gibi “Eşi kesinlikle çok şanslı!” oldu 🙂

Demsey; Ohio’da doğum büyümüş. Genç yaştan itibaren ünlü olmanın gücüne inanmış ve hayaller kurmuş. Bir film yapımcısı olarak Hollywood’da yer almayı ve Ali MacGraw ile evlenmeyi hayal etmiş 🙂 evet belki bir film yapımcısı olamamış ama yaptığı işle hem Hollywood ‘a hem de moda dünyasına giriş yapmış.

Estee Lauder şirketinde işe başlayıp 90’lı yıllarda M.A.C markasını satın aldığında marka yalnızca makyaj artistleri tarafından biliniyordu. Ama Demsey onu hepimiz için bir tutku haline getirmeyi başardı. M.A.C AIDS fonunu yarattı ve Viva Glam kampanyasında ünlü isimlerle çalıştı.

Tom Ford’u Lauder bünyesine kattı ve Tom Ford Beauty’yi yarattı. Bu süreçte Tom Ford ile çok yakından çalışan Demsey; bir tasarımcı kozmetik markası olarak çok iyi bir satış performansına sahip olduğunu söylüyor.

Demsey keskin stili ve şık ev dekorasyonuyla tanınıyor. Ayrıca sektörde kendisine “Her Konunun Kralı” diyorlar. Demsey sosyal medyaya sosyal yaşamdan daha bağlı olduğunu da itiraf ediyor 🙂

Hadi gelin bu keyifli sohbetin soru-cevap kısmına geçelim. Renkli, canlı, eğlenceli ve samimi John Demsey’i daha yakından tanıyın ve son soruma vermiş olduğu yanıtı kesinlikle hayatınıza rehber bir cümle olarak ekleyin!

Beğenirseniz yıldızımı tıklamayı ve destek olmak isterseniz de paylaşmayı unutmayın olur mu 🙂

Sevgilerimle,

Aslı

ModaStilde (MS): Bize biraz kendinizden bahseder misiniz?

John Demsey (JD): İcra grubu başkanı olarak; M · A · C, Clinique, BECCA, Too Faced, Smashbox, GLAMGLOW ve TOM FORD BEAUTY gibi geniş bir marka portföyünü yönetmekteyim.

Marka portföyüne ek olarak, şirketin kurumsal çapındaki Yaratıcı Organizasyonuna liderlik etmekte ve şirket genelinde yaratıcı yetenekler ve yeteneklerin sürekli olarak ilerlemesine odaklanan Yaratıcı Mükemmeliyet Merkezini yönetmekteyim. Şu anki görevimden önce 10 yıl boyunca Grup Başkanı olarak görev yaptım ve birçok markanın büyümesine öncülük ettim. Marka otoritesini iletmek ve büyümeyi geliştirirken marka mirasına saygı duymak için benzersiz bir yeteneğe sahip, yaratıcı bir vizyoner, stratejik düşünür ve marka oluşturucu olarak kabul edilmekteyim. Prestijli güzellik ve lüks perakende sektörlerinde zengin bir deneyime sahibim ve çeşitli AIDS ve sağlıkla ilgili kuruluşlarda aktifim. Özellikle, HIV / AIDS ile mücadelede bugüne kadar 500 milyon dolardan fazla para toplayan M · A · C AIDS Fonu’nun Başkanı olarak görev yapıyorum.

MS: Güzellik, bakım ve makyaj sizin için ne ifade ediyor.

JD: Güzellik, kişinin yaratıcı veya dönüştürücü bakış açısının görsel bir ifadesidir. Kendimize bakma şeklimiz, güzellik seçimlerimiz ve kendimiz için yarattığımız ortam ruhumuzun ifadesidir. Makyaj, kişisel dönüşümden, olmak istediğiniz her şeye giden yol – doğal, güzel, özel, gotik, çirkin …

MS: Size “her şeyin kralı” diyorlar. Sanırım bu sadece bir şirketin başında olduğunuz için olamaz. Sizce sebebi nedir?

JD: Trendlerin bir adım önünde olmanın bir yolu olarak her gün çok fazla medya takip ediyorum. Ben daha çok mashupların kralıyım; Çok hi-lo estetiğim var. Geçmişte seyahat ettiğimde, odamda her zaman iki yığın dergi olurdu – bir yığın üst düzey moda dergisi ve ardından bir yığın ünlü / dedikodu dergisi. Taksime veya şoförüme beni zenginlerin yaşadığı ve kulüp çocuklarının gittiği yere, o şehirde karşı kültürün geliştiği yere götürmesini söylerdim. Sosyal medyada hayatın her alanını takip ediyorum ve ortaya çıkardığım çeşitli ilhamlar hem kişisel hem de profesyonel olarak hayat buluyor.

MS: Sizin için en önemli güzellik platformu nedir? Online satış mı yoksa mağaza mı?

JD: Online satış dünya çapında hızlanıyor – bence bu devam edecek çünkü artık çevrimiçi yolunu bulan yeni tüketiciler var. İşler normalleşse bile eski alışkanlıklarına geri dönmeyecekler. Yeni bir dengeye geri döneceğiz. Ve bu dengede omnichannel hayati önem taşıyacak. Online satış ve çok kanallı çabalar gelecekte hayati önem taşıyacak. Ancak tuğla ve harç er ya da geç geri gelecek. Hepimiz fiziksel deneyimler istiyoruz.

MS: Hayran olduğum birçok güzellik ve bakım markasını yönetiyorsunuz ve her markanın farklı bir kimliği var. Bu farklılıkları nasıl yönetebiliyorsunuz?

JD: Sahip olduğumuz her markanın kendine özgü bir oyun kitabı vardır. Bu şirketin gücü, dünyadaki en iyi güzellik markaları portföyüne sahip olmamızdır. Dünyadaki herkesin gıpta ettiği 25’in üzerinde markamız var. Yaptığımız iş onların farklı ve benzersiz oldukları anlamına geliyor. Başarılı olanların hepsinin bir asansör konuşması var. Sana bu yükseltici konuşmasını veremezsem, seni kaybettim demektir.

MS: Yönettiğiniz markalar arasında favoriniz hangisi?

JD: 1998’de M.A.C.’i yönetmeye atandığımda hayatım değişti. Makyaj malzemeleri… muhtemelen, bu hareketin tüm kariyerimin seyrini değiştirdiğini, bir kişi olarak yönümü ve şirketteki rolümü değiştirdiğini söyleyebilirim. Güçlü bir M.A.C yakınlığım var ve değerleri bir şeyi temsil ediyor, güçlü bir bakış açısına sahip, yargıda bulunmuyor ve pişmanlık duymuyor.

Bir diğer önemli kariyer ölçütü ve tutku, TOM FORD BEAUTY’nin başarılı özel karışım ve İmza kokuları ile Tom Ford Kozmetik Koleksiyonunu yaratmak için moda tasarımcısı Tom Ford ile yakından çalışmaktı.

MS: Tüm yaratıcı ekiplerle bire bir mi çalışıyorsunuz?

JD: Evet, görevimde şirketin kurumsal çapındaki Yaratıcı Organizasyonunu ve bana şirket genelinde inanılmaz kişilik gücü sergileyen yaratıcı yeteneklerimizle inanılmaz işbirliği yapma fırsatı veren Yaratıcı Mükemmeliyet Merkezini denetliyorum.

MS: En sevdiğiniz parfümler neler?

JD: Tom Ford Fucking Fabulous ve Rose Prick

By Kilian Black Phantom

Frederic Malle French Lover

Frederic Malle Vetiver Extaordinaire

Jo Malone London Basil & Neroli

MS: Cilt bakımı yapıyor musunuz?

JD: Elbette…

LeLabo Tıraş Kremi, LeLabo Traş Sonrası Losyonu,

GlamGlow Gravitymud Maske, Crème de la Mer ve M·A·C Fix + kullandığım ürünler.

MS: En sevdiğiniz Jo Malone kokunuz nedir?

JD: Jo Malone Basil ve Neroli

MS: Gardırobunuzu açarsam en çok ne görürüm?

JD: Anderson ve Sheppard, Gaziano & Girling’den adaş ayakkabılarım

Tom Ford, Thom Browne, Ermenegildo Zegna, Bottega Veneta ve Berluti.

MS: Size göre güzellik sektörünün ikonu kimdir?

JD: Grace Jones

MS: Instagram’daki favori hesabınız?

JD: @chloeiscrazy

MS: En sevdiğiniz yemek?

JD: Tavuk güveç.

MS: Tüm marka yönetimi ve yoğun çalışma temposundan sonra karantinada olmak nasıldı?

JD: Yılın 365 günü dışarı çıkmama gerek olmadığını fark ettim. Yüz yüze olamayacağımız için, kişisel ve profesyonel çevrelerimle bağlantı kurmanın başka yollarını bulmada yaratıcı olmak için bu süreçten ilham alıyorum. Bağlı kalmak bize bu belirsiz zamanlarda normallik hissi verir.

MS: Sizden gençlere çalışma hayatı ve başarı hakkında bir mesaj vermenizi istersem bu ne olur?

JD: Herkes benzersizdir ve herkesin kendi hikayesi ve kendi koşulları vardır. Ama kendini bilmelisin. Sevdiğin bir şeyi yapmazsan, başarısız olursun.

Risk almak kariyer intiharı değildir. Bazen bu bir kariyer hızlandırıcıdır. Risk almıyorsanız, asla başarılı olamazsınız.

Fikirlerinizi Paylaşın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s