Sevdiğim Stiller – Jessica Minkoff

Merhaba herkese; umuyorum hepiniz sağlıklı, güvende ve iyisinizdir. Oldukça zor ve karmaşık bir süreçten geçiyor dünyamız. Neden başaramadığımız bir türlü anlayamadığım bir de duyarsızlık durumu var… eminim benim gibi anlam veremeyen bir sürü kişiyiz 🙂 Hadi gelin kendi güvenli alanınınızda keyifle okumanız için yaptığım son röportajı okuyun!

Otantik, kendine özgü ve bence doğuştan havalı bir kadın bu defa konuğum. Onu bir çok moda dergisinin sayfalarında, o parıltılı moda dünyasının “Moda Haberleri ve İçerik Editörü” olarak gördük. Yükselen tasarımcılar, sektörde yaşanan güncel olaylar ve trendler hakkında makaleler yazıyordu. Şimdilerde çok katlı lüks bir mağazanın Moda İçerik Editörlüğünü yapıyor. Ve tüm bu günlük iş yoğunluğunun içine bir de “Üniversite Profersörlüğü”nü ekledi.

Jessica mezun olduğu okul olan NYU’de (New York Üniversitesi) Moda Gazeteciliği dersi veriyor öğrencilerine. Şimdi NYU’de bir öğrenci olsam ve devam zorunluluğum olsa sırf Jessica’nın anlatacaklarını dinlemek için her dersine istisnasız giderdim 🙂

İşte ben bu çok yönlü ve havalı kadınla keyifli bir röportaj yaptım. Keyifle okumanızı dilerim. Beğenmeyi ve paylaşmayı unutmayın. Sizlerin desteği benim için çok kıymetli.

Sevgilerimle,

Aslı

ModaStilde (MS): Sevgili Jessica, bize biraz kendinden bahseder misin?

Jessica Minkoff (JM): Şu anda Bergdorf Goodman’da Moda İçerik Editörü ve NYU’da yardımcı profesör olarak Style NY adlı bir moda gazeteciliği dersi veriyorum. Kariyerime Marie Claire, Harper’s Bazaar ve Teen Vogue gibi dergilerde çalışmadan önce Style.com’da yayıncılık yaparak başladım.

MS: Modanın hayatının merkezinde olması gerektiğine ne zaman karar verdin?

JM: Aslında 19 yaşıma kadar profesyonel bir balerin olmak istiyordum. Dansçı olmak için eğitim alırken moda ve yazarlığa her zaman tutkuyla bağlıydım. Teen Vogue, Vogue Paris ve Elle’den en sevdiğim başyazılarla kolajlar yapardım. Balenin benim için işe yaramayacağını anladığımda, gazetecilik okumak için NYU’ya gitmeye karar verdim ve okula başladığımda moda endüstrisine girmek istediğimi anladım.

MS: Yazı işleri yolculuğun nasıl başladı?

JM: Kariyerime Style.com’da Yayın Koordinatörü olarak başladım. Tüm editörlerle birlikte çalıştım ve ilk günden büyük miktarda bilgi ve deneyim kazandım. Style.com’daki tüm çalışma arkadaşlarıma sonsuza dek minnettarım. Daha sonra, Moda Özellikleri Editörü ve ardından Kıdemli Pazar Editörü olarak terfi etmeden önce, Nina Garcia yönetiminde Marie Claire’de Yardımcı Pazar Editörü oldum. Marie Claire’in ardından, eski Style.com iş arkadaşım Marina Larroude ile Teen Vogue’da Kıdemli Moda ve Aksesuar Editörü olarak çalışmaya başladım. Daha sonra Bergdorf Goodman’a Moda İçerik Editörü olarak gitmeden önce Soho’da lüks bir butik olan Kirna Zabete’nin Yazı İşleri Direktörü olarak yayıncılıktan perakendeye geçtim.

MS: Stilini nasıl tanımlarsın?

JM: Seksenler ve doksanlar, birçok renkten ilham alırım. Denim, rugan, file detayları, tie-dye severim. Aksesuarlar önemlidir.

MS: Sana göre bir insanın moda açısından yapabileceği en büyük hata nedir?

JM: Kendilerine karşı dürüst olmamak.

MS: Sana göre stil ikonu kim?

JM: Elsa Hosk’un giyinme tarzını seviyorum ama çoğunlukla Kate Moss’un eski fotoğrafları ve Anthony Vaccarello’nun Saint Laurent için yaptığı her şeyden ilham alıyorum.

MS: Vazgeçemeyeceğin favori tarzın nedir?

JM: Denim, korseler ve neon.

MS: Dolabını açarsam en çok ne görürüm?

JM: Kot pantolonlar, Saint Laurent çantalar, neon renkler.

MS: Takıntılı olduğun bir markan var mı?

JM: Saint Laurent!

MS: Asla giymem dediğin bir parça var mı?

JM: Etekler.

MS: Beslenmende nelere dikkat ediyorsun? Formunuzu nasıl karuyorsun?

JM: Yüzmeyi severim! Havuza girmek harika bir fiziksel aktivite ama aynı zamanda günlük hayatımda olup biten her şeye zihnimi kapatabildiğim tek zaman bu.

MS: Dünyanın en iyi giyinen kadınları sence hangi ülkede?

JM: Söylemesi zor, ama Paris ve New York’ta çok fazla ilham buluyorum.

MS: Bu günlerde yakından takip ettiğin marka veya tasarımcı?

JM: Saint Laurent

MS: Çok iyi ve başarılı bir stil editörüsün. İlerlemenin ve başarının sırrı nedir?

JM: En önemli şeyin kendinize karşı dürüst olmak olduğunu söyleyebilirim sizi farklı ya da benzersiz kılan şeyleri saklamaya çalışmayın ve yaptığınız her şeye her zaman çaba gösterin. Ve nazik olun!

MS: Sence bir kadının kendi tarzını yaratması için temel ipuçları nelerdir?

JM: Kendinize özgün hissettiren şeyleri giyin, başkaları gibi olmaya çalışmayın, sizi farklı kılan şeyleri kucaklayın.

MS: Makyaj çantanın vazgeçilmez ürünü nedir?

JM: Maskara.

MS: Bize iyi bir stil tavsiyesi verebilir misin?

JM: Sizi mutlu eden şeyleri giyin ve giydiğiniz bir şey kendinizi rahatsız hissetmenize veya kendinizden emin olmamanıza neden oluyorsa, çıkarın.

MS: Vazgeçilmez aksesuarların nelerdir?

JM: Saint Laurent pembe ve siyah zebra çapraz çanta, Vans spor ayakkabılar ve bir kucak dolusu renkli bileziğim.

MS: Dünyanın yaşadığı bu süreçten sen nasıl etkilendin? Şimdi daha değerli veya değersiz olan şeyler nedir?

JM: Sanırım çoğu insan gibi, sevdiklerinize (ve sizi sevenlere) yakın olmanın ne kadar önemli olduğunu anladım. Bir iş, maddi mallar ve günlük rutininiz gibi şeyler altınızda kaldığında, geriye kalan tek şey ilişkilerinizdir ve bu bana olumlu kalmak ve sadece bu salgın sırasında değil, genel olarak zor zamanlarda ilerlemek için ilham verdi.

MS: Hiç Türkiye’ye gittin mi? Gelmeyi düşünür müsün?

JM: Hayır, henüz Türkiye’ye gitmedim ama kesinlikle bir gün gitme fikrine açık olacağım!

MS: Türk takipçilerine ve senin gibi başarılı olmak isteyen gençlere bir mesajın var mı?

JM: Meraklı olun – ilginç bulduğunuz şeyleri araştırın, soru sormaktan korkmayın ve her zaman kendinize sadık kalın.

Fikirlerinizi Paylaşın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s