Tiffany Diamond ve Yepyeni Tiffany&Co. Kampanyası

O ikonik ve nereye giderse gitsin hep merkezine geri dönen bambaşka bir enerjisi olan eşsiz bir parça. O “Tiffany Diamond”

1957’de sosyetik E. Sheldon Whitehouse, Tiffany Diamon’ı taşıyan ilk kadın oldu.

E. Sheldon Whitehouse

1961’de Audrey Hepburn tarafından The Breakfast at Tiffany’s (Tiffany’de Kahvaltı) filminin tanıtım çekimlerinde, Jean Schlumberger tasarımı “Ribbon Rosette” kolyesine yerleştirildi Tiffany Diamond.

Audrey Hepburn

Taş 175. yılı şerefine yenilendi ve Lady Gaga tarafından 91. Academy Awards ödül töreninde kullanıldı. Hatta bu ödül töreninde Lady Gaga stylingi ile The Breakfast at Tiffany’s filminde ki Hepburn’e de atıfta bulundu.

Ve bugün ise Beyonce Knowles-Carter bir yüzyıldır Tiffany’nin sahip olduğu Tiffany Diamonds’ı taşıyan dördüncü ve ilk siyahi kadın oldu.

Beyonce & Jay Z. Yeni Tiffany&Co. Kampanyası

Tiffany Diamond Neden İkonik?

Tiffany Diamond, dünyanın en büyük sarı elmaslarından biridir. 1877 yılında Güney Afrika’daki Kimberley elmas madenlerinden çıkarılan bu 287.42 karatlık işlenmemiş taş, ertesi yıl markanın kurucusu Charles Lewis Tiffany tarafından 18 bin Dolara satın alınmış. Ve Bay Tiffany o alımdan itibaren “Elmasların Kralı” unvanıyla anılarak ününe ün katmış.

Alınan bu kaba taş, Tiffany’nin baş gemoloğu Dr. George Federick Kunz’un benzeri görülmemiş bir kesim yapması için Paris’e getirildi. Boyuttan ziyade ışıltısını ve rengini açığa çıkartmak için kesilen elmas; içinden bir ışık yansıyormuş gibi, sanki aydınlatılmış gibi parlıyor!

Tiffany’nin ünlü Beşinci Cadde (Fifth Avenue) mağazasının özel vitrin çalışmalarından birinde elmas, vitrin tasarımcısı Gene Moore tarafından tasarlanmış olan, altın tellerden yapılmış bir meleğin ellerine yerleştirildi.

Tiffany Diamond sayısız fuar, sergi, çekim ve kullanım için dünyayı dolaştı ama sonunda hep New York Fifth Avenue’daki Tiffany&Co. amiral gemisi olan mağazasına geri döndü.

Gelelim Yepyeni Tiffany&Co. Kampanyasına

Beyonce ve Jay Z. ilk kez bir marka için birlikte kamera karşısına geçiyorlar. Bir arada olduklarında bu iki popüler yıldızı kimse gölgede bırakamazken, bu kez kadraja bir yıldız daha giriyor. 1988 yılında hayatını kaybeden dünyaca ünlü Afro Amerikalı graffiti sanatçısı Jean-Michel Basquiat tarafından markanın imzası olan ikonik mavisi ile boyanmış ve daha önce hiç görülmemiş tablosu.

Tiffany kısa süre önce özel bir koleksiyoncuya ait muhteşem sanat eserleri satın aldı. Ve bu demek oluyor ki gelecek kampanyalarda yepyeni başka sürprizlerle karşılaşmamız çok olası. Marka Kasım 2019’da LVMH grup tarafından satın alındı ve CEO görevini Louis Vuitton’un küresel iş faaliyetlerinden sorumlu başkan yardımcısı Anthony Ledru üstlenirken, başkan yardımcısı koltuğunda ise Bernard Arnault’un 28 yaşındaki oğlu Alexandre Arnault geçtiğimiz Ocak ayı itibariyle oturdu.

#AboutLove etiketiyle yürütülen kampanya çekimlerinde Jay Z.’ye ait “Moon River” şarkısı kullanıldı. Bu kampanya yıl boyu sürecek ve New York Times meydanındaki tüm dijital reklam panolarının devralınması da dahil olmak üzere büyük bir kampanya yatırımını kapsıyor olacak.

Bakalım yakın gelecekte bu muhteşem Tiffany Diamond için sıradaki isim kim olacak.

Sevgiler,

Aslı

Fikirlerinizi Paylaşın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s