Mango’ dan Doğa Dostu Koleksiyon; Committed

mango committed ile ilgili görsel sonucu

Günümüzde en önemli moda adımlarından biri geri dönüşümden elde edilmiş ve doğa dostu ürünler yaratmak. Şimdi bu bilinçle koleksiyon yapan markalara MANGO’ da eklendi ve tamamen doğa dostu erkek ve kadın ürüleri koleksiyonu Committed Collection’ ı yarattı.

Bu kapsül koleksiyonda hacimli, üstelik oversize olmasına karşın minimal ve zamansız parçalar yer alıyor. 

Mango bu koleksiyonun üretimi için organik ve geri dönüşümlü bir pamuk olan Tencel ve modal gibi çevreye duyarlı, zarar vermeyen kumaşları kullanmış. Ve yine bu zamansız koleksiyonun çevreye verebileceği zararı minimumda tutmak için renklerin tamamını nötr bir paletten seçmiş. Koleksiyonda mevcut ürünlerin fiyatları 69,99 TL ile 359,99 TL arasında değişiyor. 

Son olarak da marka bu kampanyanın çekimi için mekan olarak Tourettes-sur-Loug’ ta bulunan, Antti Lovag (ünlü Budapeşte asıllı mimar) tarafından yapılan, organik mimarinin baş yapıtı sayılan ikonik Maison Gaudet’ i seçmiş. Bu mekan dizaynın ve doğanın tek bir organizmada toplandığı yer olarak tanımlanıyor. 

Dünyamızın gerçekten bu tarz girişim ve projelere çoook ihtiyacı var. İnanılmaz bir tüketim varlığı olan insan buna son veremez çünkü istekler sınırsız… hatta sonsuz! ama en azından etik bir moda bilinci ile hareket edebiliriz değil mi?

Dilerim keyifle okumuşsunuzdur. Beğendiyesniz yıldızımı tıklamayı ve paylaşmayı unutmayın lütfen 🙂

Çok sevgiler…

Aslı

İlgili resim

Antti Lovag

İlgili resim

Mison Gaudet

Fikirlerinizi Paylaşın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s